יום עיון: דוקו ספורט

תאריך שעה יום רכישה
04-9573050 :לרכישת כרטיסים בטלפון

  כניסה חופשית
(מספר המקומות מוגבל)

יום עיון - דוקו ספורט: 
מה מחבר בין ספורט ליצירה קולנועית?

בשנים האחרונות סרטים דוקומנטריים שעוסקים בספורט זוכים לפריחה והערכה גדולה. יום העיון השנתי בפסטיבל דוקאביב גליל יבקש לחקור את סוד הפריחה של הז'אנר ואת מקור המשיכה של הצופים אליו.
ספורט, קבוצתי או אינדיבידואלי, הוא מיקרוקסמוס של החברה שבה אנו חיים, הלכי הרוח, הפוליטיקה, התרבות וההיסטוריה. לקולנוע, כמו לענפי הספורט השונים, יש מבנה וחוקים ברורים התוחמים אותו, אשר בתוכם מתחוללת הדרמה. מאחורי הקלעים של התחרות או המשחק מתגלה הרוח האנושית במלוא עוצמתה.


 

סיפורים מאחורי הכדורגל הישראלי - כיתת אמן
חלק ראשון: 12:00-11:00
ז'אנר הדוקו-ספורט מהווה קרקע פורייה ליצירה קולנועית וטלוויזיונית המתרחשת בתוך ומחוץ למגרש ועם בסיס עשיר לסיפורים מהחיים וגם לסיפורים גדולים מהחיים. בחלק זה נפגוש את היוצרים דוד אופק ("טוקלומטי") ורובי אלמליח ("ליגה ג'") לשיחה על קולנוע וכדורגל, והם ישתפו את הקהל בסודות ולבטי העשייה הקולנועית ויציגו קטעים נבחרים. 

על הסרטים:

טוקלומטי - דוד אופק וגד אייזן
טוני טוקלומטי, כדורגלן מבנין שבמערב אפריקה, סולק מקבוצת מכבי נתניה ועזב את ישראל בעקבות חשד שלפיו שיקר לגבי גילו. לקראת חגיגת בר המצווה של בנו עידן, שאותו לא פגש מעולם, מנסה איריס, אמו של עידן, להפגיש ביניהם לראשונה.

 

ליגה ג' - רובי אלמליח
סדרה דוקומנטרית בת 5 פרקים המביאה את סיפורה של ליגה ג' - הליגה התחתונה בכדורגל הישראלי, מלווה באנשים מהפריפריה הנשכחת של ישראל, שהכדורגל עבורם הוא לא רק משחק, אלא הסיכוי האחרון להצליח ולייצר משמעות לחייהם.


 

הטרדות מיניות בספורט - הצצה ראשונה לתחקיר בתהליך
חלק שני: 13:15-12:00
הצצה מקרוב לתהליך התחקיר לסרט הישראלי "לחצות את הקווים" (ראובן ונועם ברודסקי) שעוסק בנושא הטרדות מיניות בספורט הישראלי ונמצא בשלבי עבודה. היוצרים ישתפו בתהליך ההכנות ליצירת הסרט, באתגרים העומדים בפניהם במציאת הדמויות והדרך הנכונה לספר את הסיפור.


 

הקרנת הסרט -
בלב הזהב: שערוריית המתעמלות האמריקאיות
חלק שלישי: 14:45-13:15
ארה"ב 2019, 89 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

לסיום נקרין את הסרט "בלב הזהב", על פרשת התקיפות המיניות של המתעמלות האמריקאיות, שנחשפה ועוררה הדים רבים ושינתה את היחס לנושא בספורט העולמי.

בימוי: ארין לי קאר