כנפיים #8

תאריך שעה יום רכישה
04-9573050 :לרכישת כרטיסים בטלפון

כנפיים #8

דוקאביב גליל גאה להציג את סרטיהם של יוצרי המחזור השמיני בסדנת הקולנוע של המרכז לאמנויות ע"ש אפטר ברר. בכורה חגיגית של סרטים מקומיים, תוצרת מעלות תרשיחא והסביבה.

הנחייה וליווי הפרויקט: יעל קיפר ורונן זרצקי

הסרטים יוקרנו עם כתוביות בעברית וערבית

אמנושקה גרמושקה
סרטה של שרה אברהמס
אמנון בן 93. מצבו הפיזי מרשים אך זיכרונו מתעתע. רגעים מחייו עולים ונעלמים אל מול חוף הים של הגליל המערבי, כאשר הוא מפליא לנגן באקורדיון ובמפוחית.

 

אדם חדש
סרטו של נועם בלין
קרוב לשנה שכב נועם בלין בן ה-18 ללא הכרה לאחר שנפל מסוס ונפגע בראשו. הרופאים לא טיפחו תקווה אבל המשפחה והחברים לא הפסיקו להאמין ולעשות כל דבר שניתן כדי שנועם יתעורר. לאחר ששוחרר מהשיקום בתל השומר ללא שום התקדמות, החליטו בני המשפחה להעביר אותו קרוב לבית במעלות, אל בית האבות הסיעודי במעיליא. את מה שהתרחש שם, רק מעטים יכולים להסביר.

 

האור שבקצה הכפר
סרטן של עפיפה נבואני סעב, יארה קבלאן, איריס נריה
כשהן פועלות בניגוד למקובל בסביבתן, באומץ שגובל לעתים בסיכון חיים ושלמות התא המשפחתי, דוהרות עפיפה, יארה ואיריס בין כפרי הגליל, דרך מעלות תרשיחא ומשם לכרמיאל ולשפרעם. אין בכל הגליל מי שעושה כמוהן למען כלבים וחתולים נטושים ועבור בעלי חיים בכלל.

 

ספייס
סרטה של שורוק בדר
שנים אחרי שעזבה את חורפיש ועברה לחיות ברמת גן, נאלצת שורוק בדר להיענות לדרישת משפחתה ולחזור לכפר. בסמה בדר, אמנית דרוזית, בת דודתה של שורוק, יוצאת גם היא למסע בחיפוש אחר הגדרה עצמית, מגדרית ולאומית. האם תישאר בסביבות הכפר תחת חסות הדת? או שתצליח לפרוץ את גבולות המסורת ותעבור לעיר כדי לממש את הרצון לעצמאות? הסרט מלווה את הקונפליקט הדרמטי בחייהן של שורוק ובסמה.